TRITICA

Historie firmy

Výrobou slaměných ozdob se zabýváme od roku 1988. Našimi prvními odběrateli byli přátelé, známí a rodina. Od roku 1990 jsme naše vánoční ozdoby dodávali do galerií a obchodů s dárkovým zbožím po celé republice, do Rakouska a Německa. Původně jsme fungovali jako rodinná firma, my s manželem, rodiče a naši tři synové. Od února 2007 jsme zahájili provoz chráněné dílny a zaměstnávali až 14 zaměstnanců jako domácí pracovníky.

Od roku 2007 jsme se stali chráněnou dílnou. Nejprve naši zaměstnanci pomáhali se zpracováním slámy, později se naučili vyrábět ozdoby sami a stali se tak nedílnou součásti naší firmy. Od roku 2009 jsme měli několik zdravotně znevýhodněných zaměstnanců, kteří vyráběli přímo svoje věci (miniatury betlémů, háčkované vánoční ozdoby, pletené dětské oblečení, strojová výšivka...).

K 31.cervnu 2015 jsme činnost chráněné dílny ukončili, jako mnoho dalších dílen, kvůli špatné komunikaci s Úřadem práce.
V současné době vyrábíme sami s manželem, a zaměřili jsme se pouze na vánoční tématiku ze slámy. Orientujeme se hlavně na internetový prodej, menší zakázky pro reklamní agentury, nebo firemní dárky.
Na vávočních jarmarcích nás můžete vidět např. na Kuksu, v Havlíčkově brodu, v muzeu v Hradci Králové a na výstavišti v Praze Holešovicích.

V listopadu roku 2006 o nás vysílala Česká televize reportáž v pořadu Toulavá kamera a v říjnu 2010 jsme od kraje Vysočina obdrželi titul „regionální produkt“.